Maybach 57S Xenatec Coupe na sprzedaż

Środa, 11 lutego 2015 (17:31)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Niezwykle rzadka okazja wejścia w posiadanie jednego z ośmiu wyprodukowanych egzemplarzy.

Zdjęcie

Maybach 57S Xenatec Coupe /
Maybach 57S Xenatec Coupe
/

Jeżeli jesteście na kupnie luksusowego coupe, ale uważacie, że takie samochody jak Bentley Continental GT czy też Rolls Royce Wraith są zbyt pospolite, to do kupienia jest auto, które powinno zaspokoić wasze potrzeby. Maybach 57S Xenatec Coupe został niedawno wystawiony na sprzedaż w Moskwie.

Zdjęcie

Maybach 57S Xenatec Coupe /
Maybach 57S Xenatec Coupe
/

Ten niezwykły samochód zaprojektowano z myślą o kierowcach oczekujących absolutnego luksusu, ale zamierzających samodzielnie prowadzić swój pałac na kołach. Auto zachowało jednak takie dodatki znane z klasycznego Maybacha, jak lodówka między tylnymi fotelami czy też system multimedialny z tyłu. Pierwotne plany zakładały produkcję na poziomie 100 egzemplarzy rocznie, które to plany zostały dość brutalnie zweryfikowane przez rynek. Firma Xenatec zbankrutowała po sprzedaniu zaledwie 8 egzemplarzy.

Reklama

Zdjęcie

Maybach 57S Xenatec Coupe /
Maybach 57S Xenatec Coupe
/

Mamy zatem do czynienia z okazją wejścia w posiadanie jednego z najbardziej rzadkich samochodów na świecie. Widoczny na zdjęciach egzemplarz wyprodukowano w 2011 roku i przejechał on zaledwie 11 486 km. Pod jego maską pracuje dobrze znany silnik produkcji AMG o pojemności 6 litrów, mocy 612 KM i momencie obrotowym wynoszącym 1000 Nm. Pozwala on na sprint do 100 km/h w 5 sekund i na rozpędzenie się do 275 km/h.

Zdjęcie

Maybach 57S Xenatec Coupe /
Maybach 57S Xenatec Coupe
/

Obecny właściciel wycenił swojego Maybacha 57S Xenatec Coupe na 739 tys. euro, co nie wydaje się być przesadnie dużą kwotą. Co prawda to nieco więcej, niż według cennika kosztowało to auto, kiedy było nowe (715 tys. euro), ale, tak jak w przypadku klasycznych Maybachów, ostateczna cena zależała od indywidualnych życzeń kupującego. Poza tym teraz trzeba uwzględnić jeszcze fakt, że szanse na zobaczenie kiedykolwiek w życiu drugiego takiego auta są właściwie zerowe.

Zdjęcie

Maybach 57S Xenatec Coupe /
Maybach 57S Xenatec Coupe
/

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Kiedy zmodernizowany Lexus LS trafi do Europy

    Lexus zaprezentował podczas europejskiej premiery nową, odświeżoną wersję luksusowego sedana LS. Jego sprzedaż w Europie rozpocznie się pod koniec 2020 roku. więcej