Mercedes-AMG C 43 4MATIC po liftingu

Środa, 7 marca (14:00)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Niedawno poznaliśmy klasę C po modernizacji, a teraz przyszedł czas na jej usportowioną, choć nie ekstremalną, wersję od AMG.

Zdjęcie

Mercedes-AMG C 43 4MATIC /Mercedes
Mercedes-AMG C 43 4MATIC
/Mercedes

Podobnie jak w przypadku wersji "cywilnej", tak i AMG nie zmieniło się w sposób znaczący. Znawcy modelu mogą zauważyć nowy grill z podwójną poprzeczką oraz nieco inaczej ukształtowany zderzak. Z tyłu z kolei pojawiły się cztery okrągłe końcówki wydechu (wcześniej były one trapezoidalne) oraz inny dyfuzor. Do wyboru jest 5 wzorów felg w rozmiarze 18 cali oraz 19-calowe.

Mercedes-AMG C 43 4MATIC 2018

liczba zdjęć: 21

Największe zmiany w kabinie, to nowa kierownica z dwoma touchpadami i przyciskami do tempomatu (zapożyczona z odświeżonej klasy S), wirtualne zegary oraz większy, panoramiczny ekran systemu multimedialnego.

Reklama

Pod maską pracuje, ten sam co dotychczas, podwójnie doładowany silni V6 o pojemności 3 l. Został on jednak nieznacznie wzmocniony i teraz generuje 390 KM oraz 520 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Standardowo współpracuje z 9-biegową przekładnią automatyczną oraz napędem na wszystkie koła 4MATIC. Nie wpłynęło to jednak na osiągi modelu - sprint do 100 km/h nadal zajmuje 4,7 s.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Mercedes-AMG GT 43 4-drzwiowe coupe - wariant "bazowy"

    Nowa, sportowa limuzyna Mercedesa została stworzona jako model z linii AMG, ale najwyraźniej nie znaczy to, że nie będzie on dostępny w wersji dla "mniej wymagających" kierowców. więcej