Mercedes-Maybach Pullman zmodernizowany

Piątek, 16 marca 2018 (12:55)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Mercedes sukcesywnie modernizował kolejne modele z gamy klasy S, a jako ostatnia odświeżona została najbardziej ekskluzywna wersja - Pullman.

Zdjęcie

Mercedes-Maybach Pullman S 650 /Maybach
Mercedes-Maybach Pullman S 650
/Maybach

Tak jak w przypadku zwykłej klasy S, tak i Pullmana po face liftingu można poznać po nowych przednich reflektorach Multibeam LED (zasięg do 650 m!) z trzema diodowymi paskami do jazdy dziennej. Nowy jest także grill oraz dostępne kolory.

Mercedes-Maybach Pullman S 650

liczba zdjęć: 10

We wnętrzu pojawiła się nowa kierownica z dwoma touchpadami i przyciskami do obsługi tempomatu, a ekrany wirtualnych zegarów i systemu multimedialnego są teraz pokryte wspólną taflą szkła. Nowością jest także zmodyfikowany system nagłośnienia, który pozwala na wyraźne rozdzielenie muzyki, której słuchają pasażerowie z tyłu, a kierowca.

Reklama

Pod maską Mercedesa-Maybacha Pullmana S 650 pracuje, tak jak poprzednio, 6-litrowy silnik V12 z dwoma turbinami, ale teraz jest to jego najmocniejsza inkarnacja. Generuje ona 630 KM i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego (poprzednio 530 KM i 830 Nm). Przyspieszenie do 100 km/h trwa w przypadku tej 6,5-metrowej limuzyny, 6,5 s.

Odświeżonego Pullmana można już zamawiać, ceny startują od pół miliona euro.

Zdjęcie

Mercedes-Maybach Pullman S 650 /Maybach
Mercedes-Maybach Pullman S 650
/Maybach

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Range Rover Velar w hybrydowej wersji

    Nie jest to face lifting, ale w gamie Velara pojawiło się kilka nowości, z których najważniejszą jest wprowadzenie napędu hybrydowego plug-in. Pojawił się też szereg nowości w wyposażeniu. więcej