Mercedes pick-up, czyli w garniturze na farmę

Piątek, 27 marca 2015 (15:34)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Zaskakująca, ale oficjalna informacja – Mercedes projektuje swojego pierwszego pick-upa!

Zdjęcie

Mercedes pick-up /Mercedes
Mercedes pick-up
/Mercedes

Mercedes kojarzony jest przede wszystkim z luksusowymi limuzynami, ale nie zapominajmy, że gwiazdę na masce ma również wiele pojazdów użytkowych. Dlatego też, choć informacja o tym, że inżynierowie tego producenta pracują nad pierwszym pick-upem marki, jest zaskakująca, to nie powinna nas szokować.

Mercedes klasy V - "eska" wśród vanów

Już nie Viano, ale na powrót klasa V. Mercedes wprowadza nową generację osobowego vana - z miejscem dla ośmiu osób, 4-cylindrowymi turbodieslami o mocy sięgającej 190 KM i technologiami zaczerpniętymi wprost z klasy S. czytaj więcej

O tym, że pojazd użytkowy może być jednocześnie ekskluzywny, przekonaliśmy się przy okazji niedawnej premiery nowej klasy V. Kto więc powiedział, że pick-upy, które wiele osób traktuje jako alternatywę dla SUVa, nie mogą oferować trochę luksusu?

Reklama

Na temat dużego potencjału rynkowego takiego modelu wypowiedział się szef koncernu Daimlera, dr Dieter Zetsche, który uważa, że to bardzo ważny projekt dla globalnej strategii całej firmy.

Mercedes pick-up projektowany jest z myślą wielu rynkach, również tak wymagających jak Afryka, Południowa Ameryka oraz Australia, a więc takich, gdzie uwagę zwraca się przede wszystkim na wytrzymałość samochodu i jego sprawność w terenie. Możemy więc spodziewać się, że nowy model będzie można skonfigurować zarówno dla farmera, jak i dla zamożnego przedsiębiorcy, który chce samochód użytkowy tylko z wyglądu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl
Więcej na temat:Mercedes | pick-up

Zobacz również

  • Jeep Renegade po liftingu w szczegółach

    Jeep stopniowo dawkował informacje na temat modernizacji swojego najmniejszego modelu. Teraz wiemy już dokładnie na ile zmienił się Renegade. więcej