Mitsubishi XM Concept - SUV czy minivan?

Wtorek, 9 sierpnia 2016 (17:03)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Mitsubishi zaprezentowało koncepcyjny samochód, mający łączyć prezencję SUVa z praktycznością rodzinnego minivana.

Zdjęcie

Mitsubishi XM Concept /Mitsubishi
Mitsubishi XM Concept
/Mitsubishi

SUVy już dawno wygrały z minivanami w statystykach sprzedaży i są znacznie chętniej kupowane, również jako auta rodzinne. Nie zmienia to jednak faktu, że zwykle decyzja o kupnie pseudoterenówki oznacza rezygnację z wyjątkowo praktycznego i przestronnego wnętrza, cechującego właśnie minivany.

Mitsubishi postanowiło temu zaradzić, prezentując koncepcyjny model XM. Prezentuje się on jak typowy SUV - muskularna sylwetka, dużo przetłoczeń i zwiększony prześwit. Po chwili dopiero dostrzegamy dość wysokie, nawet jak na auto tego typu, nadwozie.

Reklama

Zabieg taki ma oczywiście wpłynąć na przestronność wnętrza, które powinno dorównywać najlepszym minivanom. Auto jest oczywiście siedmioosobowe, a konsola środkowa została w nim poprowadzona wysoko, wzorem aut z segmentu MPV.

Na ile faktycznie przestronne jest Mitsubishi XM Concept przekonamy się, kiedy auto zadebiutuje na indonezyjskim salonie samochodowym, który rozpoczyna się już za dwa dni. Wtedy dopiero zobaczymy więcej zdjęć tego auta.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl
Więcej na temat:Mitsubishi

Zobacz również

  • Ford Mustang Mach 1 trafi do Europy

    Ford ogłosił właśnie, że po raz pierwszy w historii wprowadzi do sprzedaży w Europie limitowaną edycję wyczynowego Mustanga Mach 1. więcej