Nadchodzi nowy McLaren Sport Series

Poniedziałek, 9 marca 2015 (14:41)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

McLaren zapowiada kolejny model. Debiut już niebawem.

Zdjęcie

McLaren Sport Series /McLaren
McLaren Sport Series
/McLaren

Jak na producenta niszowych, sportowych aut McLaren zaskakująco szybko poszerza ostatnio swoją gamę modelową. Dopiero co na salonie w Genewie debiutował model 675LT (będący ekstremalną wersją 650S), a już pojawiły się informacje o kolejnym samochodzie.

Tym razem chodzi o auto bardziej przystępne cenowo i skierowane do klientów, którzy nie potrzebują przygotowanego głównie do jazdy po torze sportowca. Sport Series, bo tak się nowy model nazywa, ma oferować bardziej przestronne wnętrze oraz większy bagażnik, niż 650S. Możemy też spodziewać się bogatszego wyposażenia z zakresu komfortu.

Reklama

Nowy McLaren będzie napędzany turbodoładowanym V8 znanym z 650S, ale w znacznie słabszej odmianie. Mówi się o mocach rzędu 500 KM.

Oficjalny debiut Sport Series zaplanowano na salon w Nowym Jorku, który rozpocznie się za miesiąc. Na rynku auto pojawi się w drugim kwartale bieżącego roku.

McLaren Sport Series /McLaren

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl
Więcej na temat:McLaren | McLaren Sport Series

Zobacz również

  • Kiedy zmodernizowany Lexus LS trafi do Europy

    Lexus zaprezentował podczas europejskiej premiery nową, odświeżoną wersję luksusowego sedana LS. Jego sprzedaż w Europie rozpocznie się pod koniec 2020 roku. więcej