Niezwykła Kia Novo Concept

Wtorek, 7 kwietnia 2015 (10:25)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Kia zaprezentowała na salonie w Seulu bardzo ciekawego czterodrzwiowego fastbacka.

Zdjęcie

Kia Novo Concept /AFP
Kia Novo Concept
/AFP


Dynamicznie wystylizowane sedany, jak Volkswagen CC czy też Audi A5 Sportback cieszą się sporym zainteresowaniem klientów, nic więc dziwnego, że Kia postanowiła stworzyć podobny model. Nazywa się Novo i robi spore wrażenie swoją stylistyką.

Reklama

Kia Novo Concept

liczba zdjęć: 11

Tak jak w pozostałych modelach koreańskiego producenta, również koncept ten otrzymał charakterystyczny grill mający przypominać tygrysi nos. Uwagę zwraca również muskularny zderzak oraz LEDowe reflektory o groźnym "spojrzeniu".

Zdjęcie

Kia Novo Concept /Kia
Kia Novo Concept
/Kia

Z innych zabiegów stylistycznych warto wymienić tylne błotniki i zderzak będące jednym elementem oraz optyczne oddzielenie dachu od reszty karoserii, poprzez polakierowanie go na srebrno. Ukłonem w stronę praktyczności jest natomiast druga para drzwi, która otwiera się "pod wiatr". Ułatwia to zajmowanie miejsc z tyłu, ale raczej nie pojawiłyby się w modelu produkcyjnym, gdyby taki powstał.

Zdjęcie

Kia Novo Concept /Kia
Kia Novo Concept
/Kia

Wnętrze, co jest typowe dla współczesnych konceptów, zaprojektowano bardzo minimalistycznie. Zamiast ekranu nawigacji, kierowca ma do dyspozycji wyświetlacz między zegarami (same zegary wydają się być, przynajmniej częściowo, analogowe). Funkcje samochodu obsługuje się przy pomocy touchpada, a panel klimatyzacji to dotykowa powierzchnia tuż pod nawiewami.

Zdjęcie

Kia Novo Concept /Kia
Kia Novo Concept
/Kia

Dość standardowa jest natomiast mechanika Kii Novo, która bazuje na istniejącej już płycie podłogowej. Pod jej maską znalazł się nowoczesny silnik 1.6 T-GDI z tubodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim, a moc na przednie koła przenoszona jest za pośrednictwem siedmiobiegowej dwusprzęgłowej przekładni.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl
Więcej na temat:Kia | Kia Novo

Zobacz również