Nissan Leaf drugiej generacji z polskimi cenami

Poniedziałek, 9 października 2017 (12:16)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Nowego Nissana Leafa można już zamawiać w polskich salonach, ale tylko w jednej, bogato wyposażonej wersji.

Zdjęcie

Nissan Leaf /Nissan
Nissan Leaf
/Nissan
Nissan Leaf II zaprezentowany

Po siedmiu latach obecności na rynku, Nissan Leaf debiutuje w zupełnie nowej odsłonie. czytaj więcej

Druga generacja Nissana Leafa wyróżnia się, na tyle poprzednika, mocnym silnikiem i naprawdę sporym zasięgiem. O ile pierwszy Leaf oferował jedynie 109 KM i do 250 km zasięgu (z opcjonalnymi akumulatorami o pojemności 30 kWh), o tyle nowy ma 150 KM i obiecuje przejechanie 378 km na jednym ładowaniu.

Wiele jednak wskazuje na to, że odbiło się to na cenie. Za pierwszą generację trzeba zapłacić przynajmniej 128 tys. zł, natomiast drugą wyceniono właśnie na 157 500 zł. Dobra wiadomość jest taka, że nie jest to cena bazowa, ale dotyczy limitowanej, premierowej odmiany Leaf 2.ZERO.

Reklama

Na pokładzie tej odmiany znajdziemy między innymi automatyczną klimatyzację, podgrzewaną kierownicę, system multimedialny, zestaw kamer dookolnych, a także adaptacyjny tempomat z systemem ProPilot, pozwalającym na częściowo autonomiczne poruszanie się w określonych warunkach.

Przy okazji, poznaliśmy również osiągi samochodu. Do 100 km/h rozpędza się on w 8,6 s, a prędkość maksymalna wynosi 144 km/h. Pełne naładowanie baterii trwa natomiast od 8 do 16 godzin, zależnie od źródła prądu.

Nissan Leaf II /Nissan

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również