Opel Combo Life z nowym silnikiem

Piątek, 4 października 2019 (14:15)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Do gamy Combo Life dołączyła najmocniejsza w ofercie jednostka benzynowa. Co nie znaczy, że należy spodziewać się wyjątkowych osiągów.

Zdjęcie

Opel Combo Life /Opel
Opel Combo Life
/Opel

Nowy silnik 1.2 Direct Injection Turbo o mocy 130 KM jest najmocniejszą jednostką benzynową oferowaną w Combo Life. Maksymalny moment obrotowy 230 Nm jest dostępny już przy 1750 obr./min.


Reklama

Ten turbodoładowany silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa jest łączony wyłącznie z ośmiobiegową przekładnią automatyczną, która charakteryzuje się płynną zmianą przełożeń oraz przyczynia się do dalszego obniżenia użycia paliwa i emisji. W celu ograniczenia emisji cząstek stałych tuż za silnikiem umieszczono filtr cząstek stałych (GPF). Taka lokalizacja tego elementu sprzyja jego optymalnej regeneracji (tj. utlenianiu nagromadzonych zanieczyszczeń).

Combo Life z tym silnikiem przyspiesza od 0 do 100 km/h w 12,3 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 186 km/h. Ceny aut z tym silnikiem oraz wyposażeniem Enjoy rozpoczynają się od 90 150 zł.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

Zobacz również

  • Kiedy zmodernizowany Lexus LS trafi do Europy

    Lexus zaprezentował podczas europejskiej premiery nową, odświeżoną wersję luksusowego sedana LS. Jego sprzedaż w Europie rozpocznie się pod koniec 2020 roku. więcej