Opel Mokka-e - elektryczny i futurystyczny

Czwartek, 25 czerwca (15:48)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Czerpiąca garściami z konceptu GT X Experimental, druga generacja Mokki nie przypomina żadnego dotychczasowego modelu seryjnego Opla. Auto debiutuje z napędem elektrycznym, ale wersje spalinowe też będą dostępne.

Zdjęcie

Opel Mokka-e /
Opel Mokka-e
/

Nieczęsto się zdarza, żeby seryjny model był tak podobny do auta koncepcyjnego. Opel wyraźnie chciał, aby druga generacja Mokki wyznaczyła nowe standardy stylistyczne w marce. Auto zwraca uwagę przede wszystkim muskularnymi proporcjami nadwozia, przednimi reflektorami (opcjonalnie matrycowymi) optycznie połączonymi z grillem oraz tylnymi, smukłymi światłami.

Opel Mokka-e

liczba zdjęć: 11

Nawiązania do konceptu nie kończą się tutaj, ponieważ we wnętrzu Mokki znajdziemy dwa ekrany, połączone ze sobą, tworzące duży, cyfrowy kokpit. Wyświetlacz znajdujący się bezpośrednio przed kierowcą ma 12 cali, a ten służący do obsługi multimediów, nachylony w stronę kierującego, ma 10 cali. Co ciekawe, Opel nie zdecydował się na zrezygnowanie z klasycznego panelu klimatyzacji, tylko zostawił trzy, znajome pokrętła. Szkoda tylko, że są one umieszczone tak nisko.

Reklama

Mokka powstała na modularnej platformie CMP i w porównaniu do poprzedniczki wyraźnie zmalała. Mierzy teraz 415 cm, a więc jest o 12,5 cm krótsza od pierwszej Mokki, a także o 7 cm od Crosslanda X. Czyni ją to zatem najmniejszym crossoverem w gamie, ale wcale ma nie być najmniej przestronnym. Przekonamy się o tym podczas pierwszych testów, a póki co możemy jedynie powiedzieć, że bagażnik Mokki ma 350 l.

Zdjęcie

Opel Mokka-e /
Opel Mokka-e
/

Kiedy auto zadebiutuje na rynku późnym latem, będzie dostępna wyłącznie z napędem elektrycznym. To dobrze już znany z Corsy-e zestaw składający się ze 136-konnego silnika oraz baterii o pojemności 50 kWh. Deklarowany zasięg na jednym ładowaniu to 322 km, a korzystając z szybkiej ładowarki (100 kW), można uzupełnić energię do 80 procent w pół godziny.

Zdjęcie

Opel Mokka-e /
Opel Mokka-e
/

W późniejszym terminie do gamy dołączą jednostki spalinowe. Wśród nich znajdziemy doładowane benzyny 1.2 o mocy 100 oraz 130 KM i diesla 1.5 102 KM.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również