Polestar 1 - pierwszy model, nowej szwedzkiej marki

Piątek, 9 marca 2018 (11:00)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Na rynku w ostatnich latach pojawiło się klika nowych marek, wydzielonych z portfolio znanych producentów. Wśród nich znalazło się Volvo, które ze swojej tuningowej dywizji, zrobiło submarkę odpowiedzialną za sportowe modele.

Zdjęcie

Polestar 1 /Volvo
Polestar 1
/Volvo

Pierwszy model Polestar, o mało wyszukanej nazwie 1, to luksusowe gran turismo bazujące na Volvo S90. Zarówno przednie jak i tylne światła są typowe dla nowej linii stylistycznej szwedzkiej marki, podobnie jak, dobrze już znane, wnętrze.

Polestar 1

liczba zdjęć: 13

Projektanci podkreślają jednak, że Polestar 1 wykorzystuje około połowy zaprojektowanych od podstaw części. Co ciekawe, nadwozie wykonano z włókna węglowego, co znacząco wpłynie na jego sztywność i obniży masę całego auta.

Reklama

Zgodnie z obecnymi trendami Polestar 1 jest hybrydą, ale hybrydą o sportowych aspiracjach. Jego układ napędowy generuje aż 600 KM i 1000 Nm, które trafiają na wszystkie koła. Nie znamy jeszcze osiągów tego modelu, ale producent chwali się, że przejedzie on tylko na energii elektrycznej do 150 km.

Samochód, przynajmniej według pierwotnych założeń, będzie bardzo trudno spotkać na drodze, ponieważ powstawać będzie jedynie 500 sztuk rocznie. Będzie to oznaczać spore kolejki, ponieważ już teraz wpłynęło ponad 6000 zamówień na Polestara 1!

Zdjęcie

Polestar 1 /Volvo
Polestar 1
/Volvo

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Lexus RC F w wersji bardzo limitowanej

    Lexus udoskonala usportowionego RC F-a na rok modelowy 2021. Najistotniejszą nowością jest limitowana seria Fuji Speedway Edition, którą będzie można wybrać na amerykańskim rynku. Auto jest lżejsze... więcej