Powstaje Ford Bronco Raptor

Czwartek, 1 października (12:20)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

​Ford opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie zakamuflowanego samochodu terenowego, wykonującego skok w powietrzu. Krótki dopisek nie pozostawia wątpliwości - jest to zapowiedź ekstremalnej wersji nowego Forda Bronco!

Zdjęcie

Ford Bronco Raptor /
Ford Bronco Raptor
/

Ford Bronco to na rynku amerykańskim samochód kultowy, dlatego dużym echem odbił asię prezentacja - po latach nieobecności na rynku - nowej generacji tego pojazdu. Nowy Bronco trafi do salonów w USA dopiero na początku przyszłego roku, ale Ford nie zasypia gruszek w popiele i już pracuje nad najbardziej ekstremalną wersję Bronco, która zapewne otrzyma nazwę Raptor.

Reklama

Obecnie w wersji Raptor dostępne są pickupy - F-150 i Ranger. Napędzane są one najmocniejszymi silnikami, mają również podniesione zawieszenie i zwiększone możliwości terenowe.

O Raptorze Bronco nie wiadomo jeszcze nic. Można się tylko domyślać wyższego zawieszenia i mocnego, doładowanego silnika V6 pod maską.  Wersja produkcyjna Bronco Raptora powinna się pojawić w przyszłym roku.

Niestety, Ford nie planuje sprzedaży Bronco w Europie. Nawet "zwykłych" wersji...

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Volkswagen ID.3 już w Polsce

    Na nasze drogi wyjechał właśnie nowy model Volkswagena, który, przynajmniej według słów producenta, ma być prawdziwą rewolucją. Z pewnością nie da się zaprzeczyć, że to auto zaprojektowane według... więcej