Renault prezentuje… Sandero w wersji RS!

Poniedziałek, 27 kwietnia 2015 (14:11)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Miejska Dacia trafiła do speców z Renault Sport.

Zdjęcie

Renault Sandero RS /Renault
Renault Sandero RS
/Renault

Modele Dacii nie kojarzą się ze sportem. Właściwie to wręcz nie powinny - wszak założeniem marki jest oferowanie prostych samochodów w bardzo korzystnej cenie. Coś dla osób szukających pragmatycznego środka transportu, a nie jakichkolwiek mocniejszych wrażeń.

Okazuje się jednak, że włodarze francuskiego koncernu są innego zdania, czego dowodem jest Sandero RS. Osoby spostrzegawcze natychmiast zauważą jednak, że na grillu tego samochodu widnieje znaczek Renault. Wynika to z faktu, że w Ameryce Łacińskiej (do której odnosi się tytuł filmu), a także w Rosji i Brazylii, modele Dacii sprzedawane są właśnie jako Renault. Z tego też powodu raczej nie powinniśmy spodziewać się, że usportowione Sandero pojawi się w Europie.

Reklama

Brak póki co informacji na temat silnika, który znajdzie się pod maską tego modelu. Ze względu jednak na budżetowy charakter samochodu, a także fakt, że oferowany będzie on w krajach, których nie obowiązują europejskie normy emisji spalin, możemy spodziewać się jakiejś starszej jednostki z palety Renault. Na przykład wolnossącego, dwulitrowego silnika.

Renault Sandero RS /Renault

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl
Więcej na temat:Dacia Sandero | Renault

Zobacz również

  • Skoda Fabia po modernizacji z polskimi cenami

    Zmiany, które Czesi zafundowali swojemu modelowi nie są szczególnie duże, ale wraz z wprowadzeniem odświeżonej Fabii do salonów, pojawił się jej nowy cennik. więcej