Renault Trezor - niesamowity koncept

Poniedziałek, 3 października 2016 (15:11)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Jednym ze zdecydowanie najciekawszych pojazdów, które prezentowane są na paryskim salonie samochodowym, jest Renault Trezor.

Zdjęcie

Renault Trezor /Renault
Renault Trezor
/Renault

Futurystyczne coupe mające 4,7 m długości, 2,18 m szerokości i zaledwie 1,08 m wysokości - oto Renault Trezor, które zachwyciło odwiedzających salon samochodowy w Paryżu. Nie chodzi tu jednak tylko o proporcje czy też "kosmiczną" stylistykę.

Zdjęcie

Renault Trezor /Renault
Renault Trezor
/Renault

Określenie "kosmiczny" jest jak najbardziej na miejscu, ponieważ pojazd nie ma drzwi - zamiast tego do góry unosi się dach raz z szybami, niczym w kapsule statku kosmicznego. Wewnątrz znajdziemy przytulne miejsce dla dwóch osób oraz w pełni dotykową deskę rozdzielczą. Służy ona nie tylko do obsługi auta, ale również rozrywce, kiedy Trezor działa w trybie autonomicznym.

Reklama

Zdjęcie

Renault Trezor /Renault
Renault Trezor
/Renault

Do napędu tego futurystycznego konceptu Renault użyło zmodyfikowanego układu napędzającego bolid Formuły E. Jest to elektryczny silnik o mocy 350 KM i oferujący 380 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To wystarczy, aby ważący 1,6 t Trezor rozpędzał się do 100 km/h w 4 s.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również