Rolls-Royce testuje podzespoły swojego nowego SUVa

Czwartek, 9 kwietnia 2015 (13:30)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Brytyjska marka opublikowała oficjalne zdjęcia samochodu, który kryje w sobie technikę nowego modelu, znanego jako Projekt Cullinan.

Zdjęcie

Rolls-Royce Projekt Cullinan /Rolls-Royce
Rolls-Royce Projekt Cullinan
/Rolls-Royce

Auto na fotografiach wygląda jak Phantom, ale tylko dla niepoznaki. Nadwozie osadzone jest na skróconej płycie podłogowej tego modelu, ale ona również nie zostanie wykorzystana w pierwszym SUVie marki.

Otrzyma on zupełnie nową, aluminiową architekturę. Również sporych rozmiarów spojler na tylnej klapie nie jest czymś na co powinniśmy zwracać uwagę - ma on jedynie zwiększać opory powietrza, podobne do tych w aucie z nadwoziem SUVa.

Reklama

Tym, co inżynierowie Rolls-Royca sprawdzają, jest nowe zawieszenie, które ma zapewnić komfort na poziomie pozostałych modeli marki. Jej przedstawiciele przywołują tu metaforę latającego dywanu, by opisać możliwości tłumienia nierówności układu jezdnego.

Zdjęcie

Rolls-Royce Projekt Cullinan /Rolls-Royce
Rolls-Royce Projekt Cullinan
/Rolls-Royce

Oprócz zawieszenia, testowy pojazd pomaga również dopracować napęd na cztery koła, który znajdzie się w SUVie Rolls-Royce’a. Nie można również wykluczyć, że pod jego maską pracuje zmodyfikowany silnik V12, mający znaleźć się w nowym modelu. Ma on wejść do produkcji w 2017 roku.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl
Więcej na temat:Rolls-Royce | SUV

Zobacz również