Skoda Kamiq - wszystko, co o niej wiemy

Czwartek, 7 lutego 2019 (12:01)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Czesi planują na genewskim salonie zaprezentować swojego pierwszego, miejskiego crossovera - Kamiq. Już teraz wiemy całkiem sporo na jego temat.

Zdjęcie

Skoda Kamiq /Skoda
Skoda Kamiq
/Skoda

Zapowiedzią nowego modelu była zeszłoroczna prezentacja koncepcyjnego Vision X. Nie wiemy jak wiele z elementów jego stylistyki pojawi się w Kamiq, ale z niedawno opublikowanych szkiców wynika, że będzie ich całkiem sporo. Najbardziej zaskakujące jest zastosowanie podwójnych przednich świateł, na wzór modeli Citroena, a ostatnio również SUVów Hyundaia. Pozostałe elementy, takie jak grill czy tylne reflektory są już typowe dla Skody.


Reklama

Zagadką nie jest natomiast wnętrze - tym Czesi już się pochwalili. Nie ma tu też żadnego zaskoczenia - jest ono takie, jak w niedawno zaprezentowanym modelu Scala. Prosty projekt urozmaicają wolnostojący ekran systemu multimedialnego oraz opcjonalne, wirtualne zegary.

Technicznie Kamiq będzie bazował właśnie na kompaktowej Scali. Powstanie więc na modularnej platformie MQB A0 i będzie mieć napęd wyłącznie na przednie koła. Do napędu posłużą doładowane silniki 1.0 TSI (95 KM oraz 115 KM), 1.5 TSI (150 KM) i diesel 1.6 TDI (115 KM).

Zdjęcie

Skoda Kamiq /Skoda
Skoda Kamiq
/Skoda

Zdjęcie

Skoda Kamiq /Skoda
Skoda Kamiq
/Skoda

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Audi TT RS 40 years of quattro - wersja bardzo limitowana

    Mija właśnie czterdzieści lat od debiutu pojazdu, który odmienił oblicze sportu motorowego. W 1980 roku, na salonie w Genewie, po raz pierwszy zaprezentowano światu Audi quattro. więcej