Skoda Superb z nowymi dodatkami

Czwartek, 1 czerwca 2017 (16:24)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Czesi lubią nie czekać do modernizacji, ale wzbogacać ofertę swoich modeli na bieżąco. Tym razem garść nowości otrzymał Superb.

Zdjęcie

Skoda Superb /magazynauto.pl
Skoda Superb
/magazynauto.pl

Największy model Skody standardowo wyposażony jest teraz w system Care Connect, a więc pozwalający na wezwanie pomocy w razie wypadku. Samochód automatycznie łączy nas wtedy z centrum pomocy, które, gdybyśmy byli nieprzytomni, samo określi nasze położenie i wyśle odpowiednie służby. Połączyć się możemy z owym centrum także ręcznie, wciskając przycisk SOS na podsufitce, gdyby jakiś inny użytkownik drogi wymagał pomocy.

Zdjęcie

System wzywania pomocy /
System wzywania pomocy
/

Superb dostępny jest teraz z nowymi systemami multimedialnymi, które debiutowały w odświeżonej Octavii. Największy z nich ma ekran o przekątnej 9,2 cala i pozwala na łączenie się z samochodem za pomocą Android Auto i Apple CarPlay.

Reklama

Kolejną nowością jest funkcja Manouevre Assist, która zapobiega przypadkowemu uderzeniu w przeszkodę podczas manewrowania na parkingu. Do tej pory auto potrafiło samo zahamować, gdybyśmy wjeżdżali w coś tyłem, teraz monitoruje również jazdę do przodu.

Zdjęcie

Skoda Superb /Skoda
Skoda Superb
/Skoda

Na listę wyposażenia Skody Superb trafiła także funkcja masażu odcinka lędźwiowego w fotelu kierowcy oraz wzmacniacz głosu. Ta druga opcja "zbiera" głos osób siedzących z przodu i wzmacnia go dla podróżnych na tylnej kanapie. Jeśli natomiast zamierzacie kupić topową odmianę Laurin&Klement, to zdecydować się możecie na czarną podsufitkę i chromowane listwy boczne.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Skoda Octavia już niedługo z CNG

    Czesi od lat oferują swoje modele z zasilaniem na gaz ziemny. Wersja taka była obecna między innymi w poprzedniej generacji Octavii, i niedługo trafi również do obecnej. więcej