Skoda Vision E - zapowiedź "elektryków"

Czwartek, 20 kwietnia 2017 (12:54)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Czesi zamierzają stać się poważnym graczem na rynku samochodów hybrydowych i elektrycznych, czego zapowiedzią jest prototypowe Vision E.

Zdjęcie

Skoda Vision E /Skoda
Skoda Vision E
/Skoda

Mierzący niecałe 4,7 m SUV o mocno opadającej inii dachu jest zapowiedzią poważnych nowości w gamie Skody. Pierwszą z nich jest plan wprowadzenia do 2025 roku hybryd plug-in oraz pięciu (!) modeli elektrycznych. Mało jednak prawdopodobne, aby były one równie mocne, co Vision E.

Skoda Vision E

liczba zdjęć: 9

Ten prototypowy SUV napędzany jest silnikami elektrycznymi i łącznej mocy 306 KM, która trafia na wszystkie koła. Skoda nie podała danych dotyczących przyspieszenia do 100 km/h, ale prędkość maksymalna wynosić ma 180 km/, natomiast zasięg na jednym ładowaniu to 500 km. Uzupełnienie energii w akumulatorach może odbywać się przy pomocy tradycyjnego kabla lub też indukcyjnie.

Tym, co z pewnością zostanie przeniesione z Vision E, do seryjnych modeli, będą autonomiczne funkcje. Prototyp otrzymał system trzeciego stopnia, co oznacza, że może on samodzielnie jechać w korku, na drodze szybkiego ruchu oraz parkować bez udziału kierowcy.

Reklama

Zdjęcie

Skoda Vision E /Skoda
Skoda Vision E
/Skoda

Warto przyglądnąć się także samej stylistyce Skody Vision E. Trudno nie zauważyć w niej podobieństw do Kodiaqa. Nie jest zaś tajemnicą, że Czesi zapowiedzieli już wcześniej, iż planują stworzenie wersji coupe swojego nowego SUVa.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również