Suzuki Swift Sport teraz z doładowaniem

Wtorek, 26 września 2017 (16:26)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Mały, zwinny i chętny do jazdy - taki był Swift Sport. Kolejna generacja obiecuje to samo, ale z zupełnie nowym silnikiem.

Zdjęcie

Suzuki Swift Sport /Suzuki
Suzuki Swift Sport
/Suzuki

Nowe Suzuki Swift Sport to nadal nieduże (389 cm długości) i lekkie autko (waży jedynie 970 kg), które chce dawać frajdę z jazdy nie samą tylko mocą silnika, która zwykle kształtowała się na dość zwyczajnym poziomie. Nie inaczej jest i tym razem, ale miejsce wolnossącej jednostki zajęła doładowana 1.4 BoosterJet o mocy 140 KM i generująca 230 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Suzuki Swift Sport 2017

liczba zdjęć: 6

Producent nie podał niestety osiągów tej odmiany, ale powinny być one całkiem niezłe. Wiemy natomiast, że Suzuki zmieniło amortyzatory na sportowe firmy Monroe, a z przodu pojawiły się dodatkowo nowe stabilizatory. Skrzynia biegów to 6-biegowy "manual".

Reklama

A jak rozpoznać Swifta Sport na tle innych odmian? Auto otrzymało pakiet subtelnych spojlerów, 17-calowe alufelgi oraz dwie końcówki wydechu. We wnętrzu z kolei pojawiło się sporo czerwonych akcentów na desce rozdzielczej, drzwiach, fotelach i zegarach.

Zdjęcie

Suzuki Swift Sport /Suzuki
Suzuki Swift Sport
/Suzuki

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również