To już koniec Subaru BRZ? Wszystko na to wskazuje

Piątek, 11 września (13:48)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Sportowe coupe (i bliźniak Toyoty GT86) nie będzie już produkowane. Tak przynajmniej wynika ze stanowiska niektórych przedstawicielstw Subaru.

Zdjęcie

Subaru BRZ /
Subaru BRZ
/

Wszystko zaczęło się od informacji, jaka pojawiła się na japońskiej stronie Subaru. Producent przekazuje w niej, że zamyka zamówienia na model BRZ. Chętni na zakup będą mogli wybierać jedynie spośród samochodów znajdujących się już u dilerów.


Reklama

Przedstawicielstwo Subaru w Wielkiej Brytanii potwierdziło, że produkcja BRZ na europejski rynek już się zakończyła. Z kolei Subaru USA odmówiło komentarza w tej sprawie.

Subaru BRZ pojawiło się na rynku w 2012 roku jako bliźniaczy model Toyoty GT86. Nieduże coupe z napędem na tył napędzane jest 2-litrowym, wolnossącym bokserem o mocy 200 KM. BRZ nie figuruje już w ofercie polskiego przedstawicielstwa, podobnie jak model Toyoty.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Opel Movano w elektrycznej wersji

    Podczas dzisiejszej konferencji SHIFT Mobility Conference w Berlinie, dyrektor generalny Opla Michael Lohscheller ogłosił, że już w przyszłym roku firma wprowadzi na rynek elektryczną wersję... więcej