Wnętrze Bentleya Bentaygi na pierwszym wideo

Piątek, 8 maja 2015 (09:32)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Bentley uchylił rąbka tajemnicy pokazując elementy wnętrza swojego pierwszego SUVa

Zdjęcie

Bentley Bentayga /Bentley
Bentley Bentayga
/Bentley

O tym, że Bentley chce mieć w swojej ofercie SUVa wiemy już od dawna. Projekt nie miał jednak łatwego początku, ponieważ koncepcyjna wersja tego modelu, EXP 9 F, nie spotkała się ze zbyt przychylnym przyjęciem.

Styliści i projektanci zasiedli więc od nowa do pracy czego efektem będzie model Bentayga. Ma on prezentować się o wiele lepiej, od koncepcyjnej wersji, ale zanim będziemy mogli zweryfikować wygląd nadwozia, możemy rzucić okiem na oficjalne wideo prezentujące wnętrze tego SUVa.

Reklama

Klip ma za zdanie jedynie dać nam przedsmak tego, co zaoferuje Bentley Bentayga, ale i tak całkiem sporo możemy z tego wideo wywnioskować. Auto będzie charakteryzowało się niezłymi właściwościami terenowymi, co zwiastuje pokrętło służące do wyboru trybu jazdy. Widać na nim takie pozycje jak "trawa i śnieg" oraz "żwir", zaś obok selektora znalazł się przycisk do regulacji prześwitu pneumatycznego zawieszenia.

Bentley Bentayga ma również oferować świetne osiągi, czego zwiastunami są prędkościomierz, którego skala kończy się na 320 km/h oraz opcja Sport na selektorze trybu jazdy.

Jeśli chodzi o technologię, to między typowymi dla brytyjskiego producenta zegarami znalazł się kolorowy ekran znany z topowych modeli Audi, na którym może być wyświetlany obraz z kamery systemu Night Vision. Najciekawszy jest jednak wyświetlacz Head Up na przedniej szybie, który jest znacznie większy od dotychczas spotykanych w samochodach.

Bentley Bentayga - wnętrze /Bentley

Bentley Bentayga pojawi się na rynku w 2016 roku i powinien kosztować nieco ponad 700 tysięcy złotych. Pod jego maską znajdziemy dobrze znane silniki - 4-litrowe V8 i 6-litrowe W12. Zupełną nowością będzie natomiast wersja hybrydowa typu plug-in, która ma mieć elektryczny zasięg rzędu 50 kilometrów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl
Więcej na temat:Bentley Bentayga

Zobacz również