Wyprodukowano milion Kii cee’d

Środa, 20 maja 2015 (14:43)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Kompaktowa Kia numer 1000000 opuściła fabrykę w słowackiej Żylinie

Zdjęcie

Milionowa Kia cee'd /Kia
Milionowa Kia cee'd
/Kia

Rok 2006 był prawdziwym przełomem dla Kii. Wtedy to na rynku pojawił się cee’d pierwszej generacji - zaprojektowany specjalnie z myślą o europejskim odbiorcy i tutaj produkowany. Auto wyróżniało się całkiem atrakcyjną stylistyką, korzystną ceną, bogatym wyposażeniem i niezwykle długą gwarancją.

Model ten miał niełatwe zadanie - przekonać kierowców na Startym Kontynencie, że koreańskie samochody wcale nie są gorsze od europejskich czy japońskich. Udało mu się tego dokonać i przetarł on szlaki dla kolejnych samochodów Kii oraz Hyundaia, które szybko zaczęły cieszyć się dużym uznaniem.

Reklama

Druga generacja cee’da, produkowana od 2012 roku kontynuuje to, co zaczął jej poprzednik. Kusi ona dodatkowo potencjalnych klientów wyjątkowo udaną stylistyką, a od niedawna także nowoczesnym i mocnym silnikiem 1.6 T-GDI o mocy 204 KM.

Właśnie tę jednostkę napędową ma pod maską milionowa wyprodukowana Kia cee’d. Biały, pięciodrzwiowy hatchback w specyfikacji GT trafi do klienta z Holandii.

Kia cee’d jest drugim najchętniej kupowanym modelem koreańskiego producenta, zaraz po Sportage. Odpowiada on za 21 procent sprzedaży marki w Europie.

Zdjęcie

Kia cee'd GT /Kia
Kia cee'd GT
/Kia

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl
Więcej na temat:Kia ceed

Zobacz również

  • Audi Q2 po niewielkiej modernizacji

    Po czterech latach obecności na rynku, Q2 doczekało się face liftingu. Co ciekawe, jest to modernizacja w nieco mniejszym zakresie, niż można było przypuszczać. więcej