BRZ Series.Blue - moc ta sama, ale...

Piątek, 30 maja 2014 (13:00)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Subaru wprowadza na rynek północnoamerykański limitowaną edycję BRZ-a o nazwie Series.Blue. Jej wizytówką jest pakiet ospojlerowania STI i niższy względem seryjnej wersji współczynnik oporu powietrza.

Zdjęcie

Subaru BRZ Series.Blue /Subaru
Do napędu BRZ-a Series.Blue służy seryjny, 2-litrowy, wolnossący bokser o mocy 200 KM, przekazujący siłę napędową do tylnych kół za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej.

Podczas gdy pakiet ospojlerowania STI zwiększa siłę docisku, dodatkowe osłony podwozia pozwoliły obniżyć współczynnik oporu powietrza BRZ-a z seryjnych 0,28 do 0,27. Przypomnijmy, że ma to wpływ nie tylko na osiągi, ale również na apetyt - szacuje się, że spadek współczynnika o 0,01 przyczynia się do ograniczenia średniego zużycia paliwa o około 0,1 l/100 km (do 0,4 l/100 km podczas szybkiej jazdy autostradą).

Reklama

Limitowane do 1000 egzemplarzy Subaru BRZ Series.Blue wyróżnia się również 17-calowymi obręczami w kolorze czarnym i polakierowanymi na czerwono zaciskami hamulców. Do wyboru są dwa odcienie karoserii: niebieski WR Blue Pearl lub biały Crystal White.

W kabinie uwagę zwraca tapicerka ze skóry i alcantary z niebieskimi przeszyciami. Series.Blue należy już do partii BRZ po liftingu, ma więc również imitujące włókno węglowe wstawki deski rozdzielczej, bezramkowe lusterko wsteczne, antenę radiową w kształcie płetwy rekina, zmodyfikowane zawieszenie oraz rury wydechowe o większej średnicy.

Subaru BRZ Series.Blue

liczba zdjęć: 11

Ceny Subaru BRZ Series.Blue w USA startują od 30 285 dolarów wraz z kosztem dostawy i przygotowania auta do sprzedaży.

msob

Subaru BRZ - TEST

Subaru BRZ od 28 500 euro - POLSKI CENNIK

Artykuł pochodzi z kategorii: Nowości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również