Chrysler 200C - jak w bajce

Czwartek, 9 stycznia 2014 (14:00)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Obecny Chrysler 200, wywodzący się jeszcze z Sebringa, należał do samochodowych brzydkich kaczątek. Nowa generacja modelu, z literą "C" w nazwie, przemieniła się w pięknego łabędzia.

Zdjęcie

Chrysler 200C /Chrysler

Cytat

Chrysler 200 powstał na platformie, z której korzysta już Alfa Romeo Giulietta, Dodge Dart oraz nowy Jeep Cherokee.

"Dwusetka" zadebiutuje oficjalnie 13 stycznia w Detroit, ale Chrysler ujawnił już pierwsze jej zdjęcia. Łagodne, płynne linie przedniego pasa poszerzają optycznie nadwozie, a zwiewna boczna linia przypomina nieco samochody typu coupe. To modny ostatnio zabieg w segmencie popularnych sedanów. I choć nie ma tu śladu siermiężnych proporcji modelu 300, całość prezentuje się dynamicznie i świeżo.

Zdjęcie

Zaprezentowany w 2010 roku Chrysler 200 był tak naprawdę zmodernizowanym Sebringiem, produkowanym od 2007 roku. Model nie osiągnął w USA dużej popularności - w ubiegłym roku znalazł tam 122 tys. nabywców. /Chrysler
Zaprezentowany w 2010 roku Chrysler 200 był tak naprawdę zmodernizowanym Sebringiem, produkowanym od 2007 roku. Model nie osiągnął w USA dużej popularności - w ubiegłym roku znalazł tam 122 tys. nabywców.
/Chrysler

Nie mniej świeżo wygląda kabina. Projektanci Chryslera odeszli od konwencjonalnych rozwiązań i skorzystali z wzorców, które można już spotkać w modelach innych producentów. 200C ma deskę rozdzielczą z łagodnie opadającą konsolą środkową, pod którą wygospodarowano pojemny schowek, oraz pokrętłem zamiast tradycyjnej dźwigni zmiany biegów i szerokim tunelem środkowym.

Reklama

Do napędu Chryslera 200C posłuży jeden z dwóch silników benzynowych: 4-cylindrowy, o pojemności 2,4 litra (184 KM), lub V6, o pojemności 3,6 litra (295 KM). Obie jednostki znane są już z nowego Jeepa Cherokee i kierują siłę napędową do przednich kół za pośrednictwem 9-biegowych automatów. Napęd na obie osie - w opcji.

Chrysler 200C

liczba zdjęć: 15

Ceny Chryslera 200C w USA startują od 22 695 dolarów wraz z kosztami dostawy. Model będzie konkurował w USA m.in. z Toyotą Camry, Hondą Accord, Fordem Fusionem (który do Europy trafi jako nowe Mondeo), Volkswagenem Passatem oraz Mazdą 6.

msob

Fiat przejmuje Chryslera

Chrysler 300S w hołdzie modelowi Turbine - ZDJĘCIA

Artykuł pochodzi z kategorii: Nowości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również