Dacia Duster w wersji pikap

Środa, 8 października 2014 (09:30)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Rumuński oddział Dacii we współpracy z niezależnym wytwórcą nadwozi przygotował Dustera w wersji pikap. Model nie trafi jednak do sprzedaży detalicznej.

Zdjęcie

Dacia Duster Pick-Up /Dacia
Dacia Duster 1.5 dCi 4WD Prestige - test

Wydaje się, że w przypadku Dacii to niska cena najbardziej zachęca do zakupu. Duster po liftingu przekonuje jednak zdecydowanie ważniejszymi dla SUV-a cechami. czytaj więcej

Duster Pick-Up powstał we współpracy z przerabiającą karoserie samochodowe firmą Romturingia, która zajmie się też montażem samochodu. Powstanie on w limitowanej serii 500 sztuk; wszystkie auta trafią do floty rumuńskiego koncernu naftowego OMV Petrom.

Pikap bazuje na Dusterze 4x4 napędzanym 1,5-litrowym turbodieslem o mocy 110 KM. Ma dwuosobową kabinę z dodatkowymi wzmocnieniami dachu oraz przestrzeń ładunkową o długości 170 cm i ładowności 450 kg. Został homologowany przez Renault.

Reklama

Dacia nie planuje co prawda wprowadzać Dustera Pick-Up do sprzedaży, ale firma Romturingia prawdopodobnie podejmie się zbudowania dodatkowych egzemplarzy na życzenie klientów. Koszt przeróbki SUV-a na pikapa szacuje się na około 3 tys. euro, czyli około 12 tys. zł.

Dacia Duster Pick-Up

liczba zdjęć: 10

msob

Kupujemy samochód używany - PORADY

Dacia Duster w luksusowym wydaniu - TUNING

Artykuł pochodzi z kategorii: Nowości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Lexus TX – szykuje się nowy SUV?

    Lexus zarejestrował w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych dwa oznaczenia – TX 350 i TX 500h. Nazwy sugerują, że japoński producent szykuje całkowicie nowy model. Niektórzy... więcej