Honda Civic Type R - wydanie drugie, poprawione

Wtorek, 30 września 2014 (15:00)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Na paryskim stoisku Hondy zaroi się od (na razie prototypowych) nowości. Obok modeli HR-V i Jazz, a być może też odnowionego CR-V, pojawi się koncepcyjny Civic Type R.

Zdjęcie

Honda Civic Type R (2015) /Honda

Auto, tyle że w kolorze czerwonym, mieliśmy już okazję oglądać kilka miesięcy temu w Genewie. Teraz Honda pokaże je w nowych barwach i z nowym wyposażeniem - na kierownicy pojawił się przycisk "R+". Jego wciśnięcie aktywuje tryb sportowy - przepustnica, oprogramowanie jednostki napędowej, wspomaganie i adaptacyjne amortyzatory mają wówczas ostrzejsze ustawienia.

Zdjęcie

Honda Civic Type R (2015) /Honda

Przednią oś samochodu zaopatrzono w dwa dodatkowe sworznie, które mają ograniczać wpływ wysokiego momentu obrotowego na prowadzenie (znane z hot hatchy wyrywanie kierownicy z rąk). Japończycy nie ujawnili jednak szczegółów tego rozwiązania.

Reklama

Do napędu nowego Civica Type R ma posłużyć 2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o mocy "ponad 280 KM", rozkręcający się do 7000 obr./min. Wprawia on w ruch przednie koła za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej.

Zdjęcie

Honda Civic Type R (2015) /Honda

I chociaż nadal mamy do czynienia z prototypem, jest on prawdopodobnie zbliżony do wersji seryjnej. Ta wyjedzie na europejskie drogi już w przyszłym roku. Jej produkcją zajmą się zakłady w Wielkiej Brytanii.

msob

Salon Paryż 2014 - Honda Civic po liftingu

Używana Honda Civic VIII (2006-2011) - OPINIE O SAMOCHODACH UŻYWANYCH

Honda Civic kontra Toyota Auris - PORÓWNANIE

Artykuł pochodzi z kategorii: Nowości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również