Mały crossover Infiniti w 2015

Wtorek, 1 lipca 2014 (12:00)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Johan de Nysschen, dyrektor generalny Infiniti, potwierdził, że poza kompaktowym hatchbackiem Q30 firma wprowadzi na rynek crossovera QX30.

Zdjęcie

Infiniti Q30 Concept /Infiniti

Stylizacja obu modeli ma nawiązywać do prototypowego Q30, przedstawionego we wrześniu ubiegłego roku we Frankfurcie. Auta będą wytwarzane w brytyjskiej fabryce Nissana w Sunderland. Nie wiadomo jeszcze, na jakiej platformie powstaną - najpewniej na modułowej płycie, na której jeżdżą już aktualne wydania Qashqaia i X-Traila.

Infiniti Q30 Concept

liczba zdjęć: 30
25 lat Infiniti

Ćwierć wieku temu zadebiutowały pierwsze auta dwóch japońskich marek premium - Lexusa i Infiniti. Druga z nich wciąż uchodzi w Polsce za egzotyczną. czytaj więcej

QX30 będzie rywalizować z takimi modelami jak Audi Q3, BMW X1 oraz Mercedes GLA. Dla Infiniti to nie tylko szansa na szersze zaistnienie na rynku europejskim, ale także chińskim, gdzie sprzedaż nowych aut wciąż rośnie, a zagraniczne marki premium nieprzerwanie odcinają kupony od swojej szlachetnej proweniencji.

Reklama

Informacja de Nysschena zbiega się z wydanym przez Infiniti i Mercedesa komunikatem na temat wspólnej budowy nowej generacji aut kompaktowych obu marek. Będą one produkowane od 2017 roku w nowych zakładach w Aguascalientes w Meksyku. Docelowo, od 2021 roku, fabrykę ma opuszczać 300 tys. samochodów rocznie.

msob

Infiniti pod groźbą likwidacji? - INFORMACJE

Infiniti Q50 2.2d 7AT - TEST

Używane Infiniti FX (2003-2008) - OPINIE O SAMOCHODACH

Artykuł pochodzi z kategorii: Nowości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również