Mazda Hazumi. Taka będzie nowa "dwójka"?

Wtorek, 4 marca 2014 (13:00)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Mazda prezentuje w Genewie prototyp nowego samochodu miejskiego o nazwie Hazumi. To zapowiedź nowej generacji modelu 2, która prawdopodobnie zadebiutuje podczas jesiennego salonu samochodowego w Paryżu.

Zdjęcie

Mazda Hazumi /Mazda

Cytat

"Hazumi" oznacza z japońskiego "sus" lub "skok" i nawiązuje do dynamicznej stylizacji prototypu.


Koncepcyjna Mazda Hazumi to 5-drzwiowy hatchback o długości 407 cm, szerokości 173 cm i wysokości 145 cm oraz dużym rozstawie osi równym 258,5 cm. To istotna zmiana względem stosunkowo niewielkiej jak na obecne standardy klasy B poprzedniczki (390 cm długości, rozstaw osi 249 cm).

Mazda Hazumi Concept

liczba zdjęć: 59
Mazda 2 1.5 Sport - test

Mazda 2 wyróżnia się z tłumu. Jest mała, ale zadziorna, a z silnikiem 1.5 dostarcza dużo radości za kierownicą. czytaj więcej

Prototyp wyróżnia się charakterystyczną dla nowych Mazd osłoną chłodnicy w kształcie tarczy oraz wyrazistymi przetłoczeniami, a jego dynamiczne proporcje podkreśla tylny spojler oraz 18-calowe obręcze z ogumieniem w rozmiarze 215/45.

Reklama

Pod maskę Hazumi trafił nowy, opracowany zgodnie z założeniami technologii Skyactiv (niski stopień sprężania) turbodiesel o pojemności 1,5 litra, połączony z 6-biegową skrzynią automatyczną. Szczegóły techniczne nie zostały na razie ujawnione, wiadomo jednak, że model może pochwalić się średnim zużyciem paliwa na poziomie 3,8 l/100 km.

msob

Używana Mazda 2 (2002-2007) - OPINIE

Używane Mazdy - PORADNIK KUPUJĄCEGO

Artykuł pochodzi z kategorii: Nowości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Audi A3 Sportback 40 TFSI e, czyli hybryda

    Hybrydowa wersja nowego A3 korzysta z napędu o tej samej mocy co poprzednik, ale jest on teraz bardziej wydajny i ma wyraźnie większą baterię. więcej