Mercedes CLA 45 AMG - za ciosem

Środa, 20 marca 2013 (09:30)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Sportowy oddział Mercedesa nie odpuszcza. Niedługo po debiucie najmocniejszej klasy A na drogi wyjedzie blisko z nią spokrewniony model CLA 45 AMG.

Zdjęcie

Zbudowany na platformie klas A i B model CLA ma dwie pary pozbawionych ramek drzwi i profil inspirowany autami z nadwoziem coupe. /Mercedes
Zbudowany na platformie klas A i B model CLA ma dwie pary pozbawionych ramek drzwi i profil inspirowany autami z nadwoziem coupe.
/Mercedes
Mercedes A45 AMG - oficjalnie

Na rynku ma konkurować z 320-konnym BMW M135i i następcą 340-konnego Audi RS3. Oto Mercedes A45 AMG, wyposażony w najmocniejszą na świecie seryjną dwulitrową jednostkę napędową z czterema cylindrami w rzędzie. czytaj więcej

Do napędu CLA 45 AMG posłuży znany już z najmocniejszej klasy A turbodoładowany silnik o pojemności 2 litrów i mocy 360 KM, sprzężony z 7-stopniową przekładnią dwusprzęgłową oraz dołączanym napędem na obie osie, realizowanym za pośrednictwem sprzęgła wielotarczowego.

Baby-CLS będzie rozpędzał się od 0 do 100 km/h w niespełna 5 s, a jego prędkość maksymalna sięgnie 250 km/h.

Reklama

Do kompletu - utwardzone zawieszenie, wzmocnione hamulce oraz pakiet aerodynamiczny.

Oficjalna premiera Mercedesa CLA 45 AMG nastąpi 29 marca br., podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku. Niebawem Niemcy ujawnią kompletne informacje na temat nowego modelu.

Mercedes CLA 45 AMG

liczba zdjęć: 30

msob

Mercedes CLA - INFORMACJE I CENNIK

Mercedes A 45 AMG od 177 tys. zł

Artykuł pochodzi z kategorii: Nowości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również