Nadjeżdża trzeci Superb

Czwartek, 11 grudnia 2014 (16:00)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

W lutym Skoda zaprezentuje trzecią generację Superba. Tymczasem ujawniono pierwsze oficjalne zdjęcia modelu - ale jeszcze w przebraniu.

Zdjęcie

Trzecia generacja Skody Superb - zakamuflowany egzemplarz /Skoda

Cytat

Pierwsza generacja Superba pojawiła się w 2001 roku, a druga - w 2008. Obie bazowały na przedłużanych płytach Passatów. Od chwili debiutu model znalazł ponad 700 tys. nabywców.

Nowy Superb, tak jak i ósmy Passat, powstanie na modułowej platformie MQB. Będzie więc lżejszy, sztywniejszy i bardziej oszczędny od poprzednika. Ma też być jeszcze bardziej przestronny - tak, by zachować tytuł największego auta w klasie średniej. Początkowo gama nadwozi ograniczy się do liftbacka, później najpewniej dołączy do niej wersja kombi.

Kształty zakamuflowanego Superba sugerują, że zyska on smuklejszy profil i bardziej udane proporcje. W detalach upodobni się zapewne do nowej Octavii.

Reklama

Oferta modelu wzbogaci się o najnowsze jednostki napędowe koncernu VW oraz zaktualizowane systemy multimedialne i wspomagające.

Zdjęcie

Trzecia generacja Skody Superb - zakamuflowany egzemplarz /Skoda

Premiera nowego Superba odbędzie się w połowie przyszłego roku w Pradze, a jego sprzedaż w Europie ruszy na początku lata.

Zdjęcie

Trzecia generacja Skody Superb - zakamuflowany egzemplarz /Skoda

msob

Używana Skoda Superb II (2008-) - OPINIE O SAMOCHODACH

Skoda Superb 2.0 TSI DSG L&K - TEST

Używane: Skoda Superb, Ford Mondeo - PORÓWNANIE

Artykuł pochodzi z kategorii: Nowości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Volkswagen ID.3 już w Polsce

    Na nasze drogi wyjechał właśnie nowy model Volkswagena, który, przynajmniej według słów producenta, ma być prawdziwą rewolucją. Z pewnością nie da się zaprzeczyć, że to auto zaprojektowane według... więcej