Nowa seria 6 także jako sportowe kombi?

Piątek, 1 sierpnia 2014 (12:30)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Francuski magazyn motoryzacyjny donosi, że oferta kolejnej odsłony BMW serii 6 wzbogaci się o stylowe kombi. To odpowiedź na CLS-a Shooting Brake.

Zdjęcie

Obecna, trzecia generacja serii 6 występuje jako coupe i kabriolet (F12/F13, premiera w 2011 roku) oraz widoczny na zdjęciu, czterodrzwiowy sedan Gran Coupe (F06, debiut w 2012). /BMW
Obecna, trzecia generacja serii 6 występuje jako coupe i kabriolet (F12/F13, premiera w 2011 roku) oraz widoczny na zdjęciu, czterodrzwiowy sedan Gran Coupe (F06, debiut w 2012).
/BMW
Mercedes CLS Shooting Brake 350 CDI 4Matic - test

Mercedes nie chce mówić o nim kombi. Najnowszego CLS-a nazywa Shooting Brake, bo każde inne określenie brzmi zbyt normalnie. czytaj więcej

BMW uchodzi za pioniera SUV-ów, ale i Mercedes ma swoje udane "strzały", jeśli chodzi o nowe segmenty rynkowe. Wprowadzony w 2004 roku CLS utorował drogę konkurencyjnym czterodrzwiowym "coupe", a przed dwoma laty objawił się w formie sportowego kombi o nazwie Shooting Brake - które jak na razie nie doczekało się rywala spod znaku Audi czy BMW.

Według francuskiego "Automobile Magazine" zmieni się to w okolicach roku 2017, gdy zadebiutuje nowa seria 6. Zbudowana na bazie nowej "piątki", będzie o około 100 kg lżejsza od obecnej generacji, a jej oferta nadwoziowa ma po raz pierwszy obejmować dynamicznie skrojone kombi o nazwie Gran Tourer - ze stromo opadającą linią dachu, pozbawione relingów, za to zdolne przewieźć (niewielkie) meble i z dużym ładunkiem stylu.

Reklama

msob

Porównanie: Audi S7 Sportback, BMW 640d GC

Artykuł pochodzi z kategorii: Nowości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również