Porsche Cayenne z potężnym dieslem

Środa, 12 września 2012 (13:06)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Porsche wprowadza do oferty Cayenne S Diesel z podwójnie turbodoładowanym dieslem V8 o mocy 382 KM i 850 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Zdjęcie

Porsche Cayenne S Diesel /Porsche
Porsche Cayenne S Diesel
/Porsche
Ośmiocylindrowy diesel o pojemności 4,2 litra wspomagany jest przez dwie turbosprężarki i współpracuje z 8-biegową przekładnią automatyczną. Porsche Cayenne S Diesel przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,7 s i rozpędza się do 252 km/h.

Zdjęcie

Porsche Cayenne S Diesel /Porsche
Porsche Cayenne S Diesel
/Porsche

Średnie zużycie paliwa to według producenta 8,3 l oleju napędowego na 100 km. W opcji dostępny jest zbiornik paliwa o pojemności 100 litrów. Dzięki niemu po zatankowaniu do pełna auto może przejechać nawet 1200 km. Porsche chwali się, że nowy Cayenne S Diesel jest jedynym na świecie SUV-em z wysokoprężnym silnikiem V8 wyposażonym w system start-stop.

Zdjęcie

382-konny diesel ma zużywać średnio 8,3 l/100 km. /Porsche
382-konny diesel ma zużywać średnio 8,3 l/100 km.
/Porsche

Reklama

Cayenne S Diesel trafi na rynek w styczniu 2013 r. Oficjalna premiera modelu odbędzie się podczas salonu samochodowego w Paryżu.

Maciej Sobolewski

Artykuł pochodzi z kategorii: Nowości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Range Rover Velar w hybrydowej wersji

    Nie jest to face lifting, ale w gamie Velara pojawiło się kilka nowości, z których najważniejszą jest wprowadzenie napędu hybrydowego plug-in. Pojawił się też szereg nowości w wyposażeniu. więcej