Prototyp Hondy NSX zadebiutuje 4 sierpnia

Poniedziałek, 29 lipca 2013 (09:45)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Tuż przed wyścigiem Honda Indy 200 IndyCar Series zadebiutuje jeżdżący prototyp nowej Hondy NSX.

Zdjęcie

Jeżdżący prototyp Hondy NSX /Honda
Jeżdżący prototyp Hondy NSX
/Honda

Dotychczas Japończycy zaprezentowali NSX-a na dwóch pokazach motoryzacyjnych (patrz: galeria zdjęć). Teraz samochód przejedzie okrążenie testowe przed wyścigiem Honda Indy 200 IndyCar Series na torze Mid-Ohio Sports Car Course w Lexington w stanie Ohio.

Acura NSX Concept (2013)

liczba zdjęć: 15

Premierę produkcyjnej wersji NSX-a zaplanowano na 2015 roku. Prace nad samochodem trwają obecnie w centrum rozwoju Hondy w USA. Prototyp napędzany jest hybrydowym zespołem napędowym z centralnie umieszczoną, benzynową jednostką V6, trzema silnikami elektrycznymi (jedna zintegrowana z V-szóstką, dwie zamontowane z przodu) i zautomatyzowaną skrzynią dwusprzęgłową. Siła napędowa płynie do obu osi z opcją "przerzucania" momentu obrotowego pomiędzy poszczególnymi kołami.

Reklama

Acura/Honda NSX - historia modelu

Zdjęcie

Acura NSX (1991) /Acura
Acura NSX (1991)
/Acura

Pierwsza generacja NSX-a (produkowana w latach 1990-2005) okazała się groźną konkurencją dla aut ze stajni Ferrari i Porsche. Oto stosunkowo młoda marka - pierwsze Hondy zjechały z taśmy w 1953 r. - szybko zaczęła odnosić sukcesy w Formule 1, a doświadczenia z wyścigów posłużyły jej później do stworzenia bezkompromisowego sportowca. Sercem NSX-a był 3-litrowy silnik V6 ze zmiennymi fazami rozrządu o mocy 274 KM. Dzięki szerokiemu zastosowaniu aluminium auto ważyło zaledwie 1365 kg. Efekt? Niespełna 6 s do "setki" i prędkość maksymalna 270 km/h. 

msob

Naładowana technologią - nowa Acura RLX

Acura MDX - japońska konkurencja BMW X5

Artykuł pochodzi z kategorii: Nowości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również