Rolls-Royce Wraith - kolejne zdjęcie

Wtorek, 12 lutego 2013 (15:01)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Rolls-Royce ujawnił kolejne zdjęcie nowego coupe o nazwie Wraith. Model zadebiutuje 5 marca br., podczas salonu samochodowego w Genewie.

Zdjęcie

Rolls-Royce Wraith - kolejna zapowiedź nowego coupe /Rolls-Royce
Rolls-Royce Wraith - kolejna zapowiedź nowego coupe
/Rolls-Royce

Rolls-Royce Wraith ma być "najbardziej dynamicznym, najpiękniejszym i najpotężniejszym" autem ze statuetką Spirit of Ecstasy na masce. Jego imię, z angielskiego oznaczające zjawę, nawiązuje do limuzyny Rolls-Royce'a z lat 30.

Rolls-Royce Phantom - 10. urodziny

W styczniu 2003 roku Rolls-Royce zaprezentował światu siódmą generację Phantoma - samochodu bezkonkurencyjnie luksusowego. czytaj więcej

Wraith będzie bazował na modelu Ghost, zbudowanym na zmodyfikowanej platformie BMW serii 7 typoszeregu F01/F02. Jego nadwozie ma być jednak o około 20 cm krótsze (520 wobec 540 cm), a masa własna spadnie o 200 kg - do 2300 kg.

Reklama

Pod maskę auta trafi znana z Ghosta, widlasta "dwunastka" o pojemności 6,6 litra, wspomagana dwiema turbosprężarkami. Jej moc wzrośnie z 570 do około 610 KM. W efekcie Wraith ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 5 s.

Przedstawiciele brytyjskiej marki zdradzili, że kolejne zdjęcie Wraitha pojawi się w ciągu najbliższego tygodnia.

Zdjęcie

Rolls-Royce Wraith - pierwsza zapowiedź nowego modelu /Rolls-Royce
Rolls-Royce Wraith - pierwsza zapowiedź nowego modelu
/Rolls-Royce

msob

Artykuł pochodzi z kategorii: Nowości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Range Rover Velar w hybrydowej wersji

    Nie jest to face lifting, ale w gamie Velara pojawiło się kilka nowości, z których najważniejszą jest wprowadzenie napędu hybrydowego plug-in. Pojawił się też szereg nowości w wyposażeniu. więcej