Suzuki Jimny po faceliftingu

Poniedziałek, 8 października 2012 (11:00)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Mały twardziel - Suzuki Jimny - zadebiutował ponad 13 lat temu, ale ani myśli o emeryturze. Japończycy przeprowadzili właśnie facelifting modelu.

Zdjęcie

Suzuki Jimny po faceliftingu /Suzuki
Suzuki Jimny po faceliftingu
/Suzuki
W ramach faceliftingu nieznacznie zmienił się kształt przedniego zderzaka, wlotu powietrza i maski. Do gamy kolorów nadwozia dołączył lakier Breeze Blue Metallic, a we wnętrzu zastosowano nowe wzory tapicerki siedzeń.

Specyfikacja techniczna pozostała bez zmian. Jimny nadal napędzany jest 1,3-litrowym, wolnossącym silnikiem benzynowym o mocy 85 KM. Można go połączyć z 5-biegową skrzynią ręczną lub 4-stopniowym automatem. Zbudowane na ramie auto jest napędzane na tylną oś; kierowca może dołączyć także napęd przednich kół lub uruchomić reduktor.

Reklama

Pierwszy model Suzuki z napędem 4x4 - LJ-10 - wyjechał na drogi w 1970 roku. Przydomek Jimny otrzymał przez pomyłkę. Japończycy postanowili nazwać auto Jimmy, ale w wyniku błędu w materiałach pojawiło się słowo Jimny.

Zdjęcie

Suzuki LJ-10 /Suzuki
Suzuki LJ-10
/Suzuki

Marcin Sobolewski

Artykuł pochodzi z kategorii: Nowości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Zmodernizowana Kia Stinger z polskimi cenami

    Stinger nie zmienił się znacząco po modernizacji, ale za to wprowadzono w nim jedną poważną zmianę. Z oferty zniknęły wszystkie wersje silnikowe, poza jedną. więcej