Wielkie inwestycje Audi

Wtorek, 30 grudnia 2014 (16:30)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

W latach 2015-2019 Audi zainwestuje w rozwój 24 mld euro - o 2 mld więcej niż wcześniej zakładano.

Zdjęcie

Prototypowe Audi Prologue - zapowiedź stylizacji nowych modeli A6, A7 i A8. /Audi
Prototypowe Audi Prologue - zapowiedź stylizacji nowych modeli A6, A7 i A8.
/Audi

Cel oczywiście jest jeden - utrzymanie tempa wzrostu i dalsza rywalizacja o tytuł największego producenta aut premium na świecie (obecnie należy on do BMW, Audi jest drugie, a Mercedes trzeci). Audi chce zdobyć go w 2020 roku, podobnie jak Mercedes.

Nowe Audi Q7 - informacje i zdjęcia

Nawet o 325 kg lżejsze, do 28 proc. oszczędniejsze, po raz pierwszy dostępne jako hybryda i... bardziej konserwatywne z wyglądu - oto nowe Audi Q7. czytaj więcej

70 proc. inwestycji pochłonie rozwój nowych modeli i technologii. Liczne środki zostaną przeznaczone na modernizacje rodzimych zakładów Audi w Ingolstadt i Neckarsulm. W Ingolstadt od 2016 roku ma powstawać miejski crossover Q1, a w Neckarsulm - kolejna generacja A8. Nowe fabryki powstają już w Brazylii i Meksyku.

Reklama

Do 2020 roku Audi chce zwiększyć liczbę oferowanych odmian z 50 do 60. Najwięcej nowości ma pojawić się w klasie kompaktowej i średniej oraz wśród SUV-ów. Równolegle wzmocniona zostanie oferta odmian z napędem hybrydowym (w tym plug-in) i elektrycznym, niewykluczona jest też premiera samochodu napędzanego energią z ogniw wodorowych.

msob

Prologue - nowa twarz Audi - INFORMACJE I ZDJĘCIA

Artykuł pochodzi z kategorii: Nowości motoryzacyjne

magazynauto.pl
Więcej na temat:Audi | Audi A8 | samochody niemieckie

Zobacz również

  • Range Rover Velar w hybrydowej wersji

    Nie jest to face lifting, ale w gamie Velara pojawiło się kilka nowości, z których najważniejszą jest wprowadzenie napędu hybrydowego plug-in. Pojawił się też szereg nowości w wyposażeniu. więcej