Audi SQ5 z zastrzykiem mocy od ABT

Czwartek, 1 sierpnia 2013 (14:45)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Niemiecki tuner ABT, specjalizujący się w przeróbkach samochodów produkowanych przez koncern Volkswagena, wziął na warsztat Audi SQ5.

Zdjęcie

ABT oferuje dla SQ5 kilka wzorów obręczy o średnicy od 20 do 22 cali. /ABT Sportsline GmbH
ABT oferuje dla SQ5 kilka wzorów obręczy o średnicy od 20 do 22 cali.
/ABT Sportsline GmbH
Audi SQ5 TDI quattro tiptronic - test

Ten SUV Audi jest jak szwajcarski scyzoryk – łączy w sobie wiele cech i funkcji. Z pozoru w jednym modelu są one nie do pogodzenia. Ale tylko z pozoru... czytaj więcej

Zdaje się, że po wizycie w garażu tunera "grzeczne" opakowanie Audi SQ5 zyskało wreszcie odpowiedni sznyt. Nowa osłona chłodnicy, szerokie wloty powietrza w zderzaku i nakładki nadkoli w kombinacji z obniżonym zawieszeniem oraz charakterystycznymi dla ABT obręczami już na pierwszy rzut oka zdradzają zamiłowanie niemieckiego SUV-a do szybkiego przemieszczania się po asfalcie.

Ostrzejsza jest także natura SQ5 - po modernizacji osprzętu i jednostki sterującej 3-litrowego turbodiesla V6 jego moc wzrosła z seryjnych 313 do 360 KM, a maksymalny moment obrotowy - z 650 do 700 Nm. Tak jak wcześniej, siła napędowa trafia do kół obu osi za pośrednictwem 8-biegowego automatu. Ekipa z ABT nie zdradza jednak osiągów auta. Dla przypomnienia, seryjny wariant przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 5,1 s.

Reklama

Audi SQ5 po tuningu ABT

liczba zdjęć: 9

msob

Artykuł pochodzi z kategorii: Tuning

magazynauto.pl
Więcej na temat:Audi | Audi Q5 | samochody niemieckie

Zobacz również

  • Kiedy zmodernizowany Lexus LS trafi do Europy

    Lexus zaprezentował podczas europejskiej premiery nową, odświeżoną wersję luksusowego sedana LS. Jego sprzedaż w Europie rozpocznie się pod koniec 2020 roku. więcej